Valeri Zamulin BLOGI

share

Highlighting notes in classroom

Täidesaatvad funktsioonid

Töömälu ja õppimine

Töömälu on piiratud mahuga, kus saab hoida vaid umbes 4 üksust informatsiooni. Need üksused võivad olla numbrid, sõnad, fraasid või muud objektid. Õppimise tõhusus sõltub sellest, kui hästi suudab õpilane ühendada uued teadmised olemasoleva informatsiooniga. Kui töömälu on ülekoormatud, võib see õppimist negatiivselt mõjutada. Samuti tasub meeles pidada, et erinevate ülesannete täitmine võib nõuda erinevat töömälu mahtu.

Siin on näidatud ülesanne kahe erineva meetodiga. Esimesel pildil on rohkem infot, mis segab keskendumist lahendusele. See näide võib aidata ülesannete koostamisega tulevikus.

Tähelepanu ja õppimine

Selles videos oli jutt sellest kuidas tähelepanu on meeldejätmise võtmeks.

Heli suudab tähelepanu väga hästi juhtida ning kõik ebatavaline tõmbab tähelepanu alateadlikult. Õpetajad saavad heli kasutada, et juhtida õpilaste tähelepanu tagasi tundi, näiteks klõpsates käsi. Siiski ei tohiks seda kuritarvitada, et õpilased ei harjuks sellega liiga palju. Tähelepanu aitab õpilasel pöörduda oma pikaajalise mälu poole.

Õpetajad saavad aidata õpilastel, kellel on tähelepanuprobleeme, istudes nad lähemale. See aitab õpilastel keskenduda õpetajale ja õppematerjalile. Kui töömälu on ülekoormatud, on raske keskenduda. Närimiskumm ja stressipallid võivad aidata õpilastel tähelepanu hoida, pakkudes neile midagi, millele keskenduda.

Ühes eksperimendis paluti katsealustel jälgida, mitu korda mängijad palli viskasid. Katsealused olid nii keskendunud palli ülekandmisele, et nad ei märganud, kui videol ilmus keskele gorillakostüümis inimene. See näitab, et tähelepanu on piiratud ja kui see on suunatud ühele asjale, võib see varjata teisi asju. Hea uudis on see, et tähelepanu on võimalik treenida. Regulaarsed harjutused, võivad aidata meil paremini keskenduda ja vähem tähelepanu kõrvalejuhtuda.

Pidurdusprotsessid

Mari-Liis räägib sellest, kuidas enesekontroll on edukuse võtmeks lastele. Lapsed, kes suudavad oma enesekontrolliga hakkama saada, on tulevikus edukamad. Õpetajad saavad aidata lastel arendada enesekontrolli igas vanuses, näidates ise head eeskuju ja luues positiivse õhkkonna.

Leave a Reply

Discover more from Valeri Zamulin

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading