Valeri Zamulin BLOGI

share

Free man designing website layout

Õpihaldussüsteemi katsetamine. 

Oma tutvumist õpihaldussüsteemidega alustasin Sakai-ga. Otsustasin, et oleks hea idee paigaldada teenus oma serverisse, seadistada ja testida seda.

Laadisin alla paigaldusversiooni, laadisin selle oma serverisse ja pakkisin lahti, mille järel nägin enda jaoks tundmatut failistruktuuri, millega mul varem polnud olnud tegemist.

Pärast dokumentatsiooni lugemist mõistsin, et võin süsteemi installimiseks kulutada oluliselt rohkem aega, kui algselt plaanisin. Otsustasin mitte keeruliseks muuta ja kasutada Sakai serveris installitud versiooni.

Registreerisin uue konto ja asusin süsteemi seadistama.

Kursuse loomise etapis mõistsin, et süsteem on liiga ülekoormatud, intuitiivselt arusaamatu ja raskesti mõistetav ja redigeeritav ilma teatud oskusteta. Lõpetasin ja otsustasin proovida teist varianti.

Kuna Moodle süsteemi olin ma varem kasutanud, otsustasin, et oleks õige proovida uut süsteemi ja järgmiseks valikuks sai Canvas.

Selle süsteemiga tundus kõik lihtsam ja tööd sai alustada kohe, valides oma rolli õpetajana ja registreerides oma konto. Pärast lihtsaid seadeid sai asuda oma kursuse loomise kallale ja minu arvates oli see süsteem juba töötamiseks meeldivam. Kahjuks avastasin, et see keskkond on tasuline ja tasuta versiooni saan kasutada vaid mõned päevad.

Ma peatusin ja otsustasin uurida, milliseid muid süsteeme on praegu olemas, mida ma saaksin oma tundides kohe tasuta kasutada.

Pärast lühikest otsingut internetis leidsin edappi, mis on tingimisi tasuta teenus. Seda ei pea installima eraldi serverisse, vaid piisab konto registreerimisest ja kohe alustamisest.

Esimene asi, mis mulle silma hakkas, oli see, et teenus on täielikult kohandatud igale seadmele ja on ehitatud Mobile First põhimõttel.

Registreerimisel leidis süsteem automaatselt minu kooli veebilehe logo, kõik seaded toimusid järjepidevalt ja väga kiiresti.

Pärast installimist pakkus süsteem välja kursuse loomise ja isegi pakkus välja juba loodud kursuste variante. Ma valisin küberturvalisuse kursuse ja tegin veidi tööd rakenduse välimuse kallal.

Pärast kursuse valmimist genereerisin õpilaste ühendamiseks lingi. Veebilehel on ka võimalus genereerida QR-kood ühendamiseks.

Võib järeldada, et see süsteem on maksimaalselt kasutajasõbralik ja seda saab seadistada ja kasutada ilma juhiste ja dokumentatsioonita, mis muudab selle minu arvates teistest paremaks. Lisaks on süsteem tingimisi tasuta ja sisaldab juba tööks vajalikke materjale, mida saab oma vajadustele kohandada.

3 Responses

  1. Kas antud edappi on võimalik õpetajal kasutada ka arvutis (olgugi, et sul oli mainitud tekstis, et … teenus on täielikult kohandatud igale seadmele… )?
    Millisele kooliastmele oleks antud toode kõige mõistlikum?

    1. Jah, see töötab igal seadmel. Siin on suur pluss selles, et tunnis saavad lapsed seda näiteks kasutada otse oma telefonides, kuid vajadusel töötab see ka tavalisel arvutil. Kasutamiseks pole vanuse osas erilisi eelistusi ja see sõltub pigem õpilaste valmisolekust ja oskustest konkreetse kooli juures. Minu arvates kui ülesanded on mõeldud 2. klassile, siis lapsed saavad nendega telefoni kaudu edukalt hakkama.

Leave a Reply

Discover more from Valeri Zamulin

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading